دوربين مدار بسته و همه چيز دوربين مدار بسته و همه چيز .

دوربين مدار بسته و همه چيز

معرفي گروه و كانال تلگرام فروش و آموزش دوربين مدار بسته

 

آدرس كانال تلگرام دوربين مدار بسته ايليا ديتا:

http://t.me/iliadata

با توجه به استفاده روز افزون از اينترنت و ظهور گجت هاي هوشمند مانند گوشي ها ، تبلت ها و ... استفاده از شبكه هاي اجتماعي در بين كاربران بسيار افزايش داشته است و از اين رو بازاريابان و فروشنده هاي امروزي نيز توجه ويژه اي به شبكه هاي اجتماعي دارند.

در بين شبكه هاي اجتماعي ، تلگرام در بين كاربران ايراني بيشترين محبوبيت را دارا مي باشد.بطوريكه بيش از 60 در صد كل كاربران تلگرام را ايرانيها عزيز تشكيل مي دهند.

در اين قسمت قصد داريم تا ضمن معرفي كانال تلگرام دوربين مدار بسته ايليا ديتا با محتواي اين كانال و موضوعات مطرح شده در اين كانال بپردازيم.

آدرس كانال:

http://t.me/iliadata

برخي از تيتر هاي محتواي كانال:

1-آموزش نصب دوربين مدار بسته

2-آموزش نصب و راه اندازي دوربين مدار بسته تحت شبكه

3-آموزش نصب و راه اندازي انواع دوربين مدار بسته گردان ptzيا speed dom

4-مباحث مروبط به بازاريابي و فروش انواع دوربين مدار  بسته

5-ليست قيمت انواع دوربين مدار بسته

6-آموزش هاي تخصصي در زمينه انتقال تصوير دوربين مدار بسته

7-مقالات دوربين مدار بسته بصورت كاملا تخصصي

هدف از راه اندازي اين كانال تلگرام فروش دوربين مدار بسته نبوده است و بيشتر مباحث مربوط به بازاريابي ، نصب و آموزش انواع دوربين مدار بسته  در اين كانال درج شده است.

با توجه به تعدد گروه تلگرام دوربين و كانال دوربين مدار بسته در بين كانالهاي تلگرام در نظر داشته باشيد كه مسلما هر كانال و گروهي براي شما مفيد  نخواهد بود.برخي همكاران و كانال ها اقدام به فروش اجناس وارداتي بي كيفيت و با قيمت هاي بسيار پايين مي نمايند كه مسلما در مباحث مربوط به گارانتي و خدمات پس از فروش به هيچ وجه پاخ گو نخواهند بود.

يك كانال تلگرام دوربين مدار بسته با حدود 13 هزار عضو وجود دارد كه تنها محصولات بي كيفيت خود را با قيمت ههاي بسيار پايين و وسوسه كننده  عرضه مي كند و در امر فروش براي ساير همكاران نيز اختلالاتي را ايجاد كرده است.زيرا با توجه به تبليغات گسترده و ارسال پيامك هاي متعدد افراد زيادي را عضو كانال كرده است كه بيش از 810 در صد آنها همكار نيستند و مشترياني هستند كه قيمت خريد كالا توسط همكار را مي دانند و شايد اين توقع براي مشتريان بوجود بيايد كه همكار بايد تمام محصولات را به قيمت خريد عرضه كند.

در ارسال محصولات اين كانال نيز مشكلات عديده اي پيش امده از جمله عدم ارسال ، مقايرت تصاوير محصول با كالاي ارسال شده ، ارسال كالا با تاخير بسيار زياد و ... كه همه و همه حاكي از عدم سازماندهي اين مجموعه مي باشد.

در فروش دوربين مدار بسته تنها قيمت مكفي نيست و خدمات نيز امر بسيار مهمي به شمار مي رود كه همه ي مشتريان و همكاران بايد اين موارد را در  نظر بگيرند.زيرا بدون ارائه خدمات مناسب ، فروش هيچ معني اي ندارد.

در كانال تلگرام دوربين مدار بسته ايليا ديتا ليست قيمت محصولات برندهاي معتبر نظير دوربين مدار بسته هايك ويژن ، دوربين مدار بسته داهوا و  ساير برندهاي معتبر درج شده است و از درج محصولات بي كيفيت و متفرقه اجتناب گرديده است.

در مباحث مربوط به خريد كالا و همچنين محصولات متفرقه بايد ميزان اعتماد فروشنده را به خوبي در نظر بگيريد تا بتوانيد خريد خوبي داشته باشيد.

دوربين مدار بسته

قيمت دوربين مدار بسته

دوربين مدار بسته تحت شبكه

قيمت دوربين مدار بسته تحت شبكه

دوربين مدار بسته بيسيم

دوربين مدار بسته وايرلس

دزدگير اماكن


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ساعت: ۰۸:۱۰:۴۸ توسط:سالار احمدي موضوع:

كاربردهاي انواع دوربين مدار بسته

 

پيرو سوالات مشتريان مبني بر خريد دوربين مدار بسته با ظبط صدا بر آن شديم تا اطلاعاتي را در اين خصوص در اختيارتان قرار دهيم.يك سيستم دوربين مدار بسته داراي قابليت ظبط همزمان صدا و تصوير بايد داراي يك يا چند ميكروفن و دستگاه DVRR داراي ورودي صدا باشد. البته اكثر dvr ها حد اقل يك ورودي صدا را دارند و بايد در منوي تنظيمات دستگاه مشخص كنيم كه مي خواهيم صداي ميكروفن دقيقا روي تصوير كدام دوربين ظبط شود.هنگام مشاهده تصاوير نيز تصاوير را همراه با پخش صدا نمايش دهد.
انواع ميكروفن وجود دارند كه مي توان آنها را به دستگاه ركوردر دوربين مدار بسته متصل نمود و اين ميكروفن ها مي توانند داراي برد زياد نيز باشند.بطوريكه تنها يك عدد از آنها براي شنود و ظبط صداي كل يك اتاق كافي باشد.
 
دوربين مدار بسته با ظبط صدا و دوربين تحت شبكه
اما حالت ديگر براي داشتن يك سيستم دوربين مدار بسته با ظبط صدا استفاده از دوربين هاي تحت شبكه هستند.اين دوربين ها بدليل استفاده از سيگنال ديجيتال و تحت شبكه مي توانند بطور همزمان صدا را نيز توسط تصوير ارسال نمايند.امروزه اكثر اين دوربين ها به درگاه كارت حافظه نيز مجهز هستند و مي توانند خودشان تصاوير را بهمراه صدا ذخيره كنند.
 
در دوربين هاي آنالوگ نمي توان صدا و تصوير را بصورت همزمان روي يك كابل ارسال كرد و در صورت لزوم اينكار بايد از Multiplaxer استفاده گردد.

 

در اين قسمت قصد داريم تا بررسي اجمالي در رابطه با خصوصيات و استانداردهاي دوربين مدار بسته ضد آب داشته باشيم.
استاندارد ip به عنوان درجه حفاظتي هر محصول شناسايي مي شود.شايد تاكنون نام استاندارد ip65 و يا استانداردهايي كه با حرف ip شروع مي شوند و در ادامه آن ها دو عدد مي آيد را شنيده باشيد.در واقع اين اعداد نمايانگر درجه حفاظتي هر شي بكار مي روند.
 
رقم اول اين استاندارد ميزان سطح حفاظت در برابر جسم خارجي و رقم دوم ميزان نفوذ پذيري آب را مشخص مي كند.
بازه ي تعريف شده براي رقم اول بين ۰ تا ۷ مي باشد.عدد ۷ نمايانگر اوج استحكام مي باشد.
بازه ي تعريف شده براي رقم دوم بين ۰ تا ۸ مي باشد كه اين اعداد را باهم بررسي مي كنيم تا ببينيم يك دوربين مدار بسته ضد آب بايد چه استانداردي را داشته باشد ؟
رقم ۰ به اين معنا است كه اين محصول يا وسيله در برابر نفوذ آب محافظت نمي شود.
۱ مقاوم در برابر چكيدن آب آن هم بصورت عمودي
۲ چكيدن آب تا زاويه ۱۵ درجه
۳ ريزش آب تا زاويه ۶۰ درجه
۴ مقاوم در برابر پاشيدن آب
۵ عدم نفوذ آب از هر محفظه و هر مدخل دستگاه
۶ آب با فشار ۱۰۰ kps از فاصله ۳ متري
۷ غوطه ور شدن در آب تا عمق يك متر
۸ غوطه ور شدن بيشتر از عمق يك متر
حال كه اين استاندارد ها را دانستيد بايد بگوييم يك دوربين مدار بسته ضد آب بايد استاندارد ip 65 و يا ip 66 را داشته باشد.

 

دوربين مدار بسته ضد نور دوربيني است كه در شرايط مختلف نور بتواند به خوبي تصاوير را بازسازي كند.اين شرايط نوري مي تواند معمولا بر اساس تابش نور آفتاب در قسمتي از تصوير صورت گيرد كه در اين حالت ، مقدار زيادي از تصوير دوربين مدار بسته به رنگ تمام سفيد در مي آيد كه قابل استفاده نيست.
در اين حالت چه راهكارهايي داريم ؟تابش مستقيم آفتاب در لنز و يا در قسمتي از تصوير دوربين مدار بسته باعث تنوع بازه نور مي شود و اين تنوع بازه نور توسط iris دوربين مدار بسته قابل شناسايي نيست.زيرا دريچه لنز در يكي از اين دو حالت است:
حالت اول : بدليل غالب بودن نور خورشيد iris حالت بسته تر در مي آيد و قسمت هاي تاريك تصوير شما قابل رويت نيستند.
حالت دوم : بدليل غالب بودن فضاي تاريك به نور خوشيد ، iris در حالت باز قرار مي گيرد و قسمت داراي آفتاب تصوير كاملا سفيد مي شود.

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ساعت: ۰۵:۴۵:۰۵ توسط:سالار احمدي موضوع:

پيشنهادهايي براي فروش و نصب دوربين مدار بسته

 

در اين مطلب سعي داريم به مسائلي در مورد فروش و نصب دوربين مدار بسته بپردازيم كه خواندن آن براي همكاران و نصابان عزيز  خالي از لطف نخواهد بود.مطالب گرد آوري شده در اين مقاله تماما حاصل تجربه ي چندين ساله فعاليت در اين صنف مي باشد و مشابه اين مطالب را در هيچ سايتي نخواهيد يافت و اين مطالب چكيده اي از مباحث زير مي باشد:

1-فروش و بازاريابي

2-مشتري مداري

3-مباحث فني مربوط به كارشناسي و نصب و فروش دوربين مداربسته

 

با رعايت اين نكات انتظار مي رود تا روند فروش همكاران و همچنين خدمات رساني به مشتري تا حدود زيادي بهبود يافته و همچنين اعتماد سازي ، در سطح بالايي صورت گيرد.

هنگامي كه يك مشتري جهت استعلام قيمت دوربين مدار بسته به شما مراجعه مي كند يا با شما تماس مي گيرد شما بايد نكات مهمي را در مورد  شخص مشتريتان در نظر بگيريد.ابتداي امر اينكه به احتمال خيلي زياد او چيزي در مورد كالا و خدمات شما نمي داند و ذهن او پر است از سوالاتي كه در رابطه با خريد و نصب دوربين مدار بسته ممكن است از شما بپرسد.

در اين مرحله هرگز عجله نكنيد و تمامي سوالات مشتري خود را با حوصله و بطور كامل  و مهم تر از همه چيز با صداقت تمام پاسخ دهيد.ممكن است توسط همكاران سودجود دوربين هاي بي كيفيت را با قيمت بسيار پايين به او پيشنهاد داده باشند و زماني كه در مورد كالاهاي شما سوال مي كند ممكن است از قيمت هاي شما دچار شوك شود.البته برعكس اين مورد نيز ممكن است صدق كند و يك همكار قيمت بسيار بالا و نا معقولي را به مشتري پيشنهاد داده باشد و او را متقاعد كرده باشد كه كالاي من بهترين است و ما بقي همكاران چنين كالايي را ندارند.در اين حالت زماني كه شما كالاي خود را با قيمت معقول و پايين تر را معرفي مي كنيد ممكن است اين تصور بوجود بيايد كه شما كالاي مناسبي نداريد.

حال هنر شما فرار از اين حواشي و ارائه محصولات و كالاي مناسب و با كيفيت در كنار قيمت منطقي است و وظيفه داريد تمام موارد را با حوصله و شفافيت تمام براي او بيان كنيد.

هدف شما بر راهنمايي صحيح شخص باشد و نه صرفا فروش كالا.باور كنيد چنانچه مشتري ، صداقت شما را حس كند مطمئنا از شما خريد خواهد كرد.

فروشندگي يك هنر است و شما براي يك فروش موفق در زمينه دوربين مدار بسته نياز است تا نكات زير را در نظر بگيريد كه در ادامه به توضيح مفصل تمام آنها خواهيم پرداخت:

1-صداقت را فداي هيچ چيز ديگر نكنيد.

2-همواره سعي كنيد كالاي با كيفيت را به مشتري خود ارائه كنيد.

3-سود فروش شما منطقي باشد و هرگز كالاهاي گمنام را به قيمت چند برابر نفروشيد(اين مورد در بين برخي همكاران به وفور ديده شده است)

4-در نصب دوربين مدار بسته نهايت وسواس را به خرج دهيد و در بستر سازي و كابل كشي همواره بهترين مسير ها را در كنار تميز ترين و شيك ترين پياده سازي به مشتري خود ارائه دهيد.

5-جانمايي صحيح و همچنين انتخاب نوع دوربين و لنز مناسب نشان دهنده دانش كاري شماست.پس در اين زمينه سعي كنيد اطلاعات خود را بالا ببريد تا بتوانيد خدمات خوب را به مشتري خود ارائه دهيد.

6-خدمات پس از فروش را به بهترين حالت ممكن انجام دهيد و براي مشتريتان ارزش قائل شويد.

صداقت:

چندي پيش تر بود كه براي خريد برد هوشمند با يك شركت فروشنده اين محصولات تماس گرفتم ضمن معرفي خودم و شركتم در مورد محصولاتشان  جويا شدم و با توجه به توضيحات آنها اقدام به انتخاب كالا نمودم و مبلغ فاكتور را بصورت نقدي واريز كردم.من صداقت خود را ثابت كردم اما آن شركت چطور ؟ از اعتماد من سو استفاده كرده و برد هاي هوشمند بدون برند و بي كيفيت را براي من ارسال كرد كه اين محصولات ارائه شده اصلا با آن چيزي كه من در كاتالوگ هاي محصولاتشان ديده بودم تطابقي نداشتند.

هرگز با مشتري خود چنين رفتارهايي نكنيد و همين رفتارها باعث مي شود تا اعتماد و اطمينان به يك صنف از بين برود.هرگز در مورد كيفيت محصولات خود به او دروغ نگوييد و محصولات خود را همان طور كه هستند با تمام مزايا و معايبشان براي مشتري معرفي كنيد.

كالاي با كيفيت:

هر انساني زماني كه براي يك كالا پول پرداخت مي كند نياز به داشتن آن را حس كرده است و چنانچه در ازاي پولي كه پرداخت مي كند نتواند كالا و خدمات مناسبي را دريافت كند كاملا آزرده خاطر خواهد شد.پس در همين راستا شما در زمينه فروش و نصب دوربين مدار بسته هرگز مشتريانتان را نا اميد نكنيد.

بعنوان مثال دوربين هاي مدار بسته ارزان قيمت داراي سنسور هاي Omni Vision را بخاطر قيمت پايين و سود بالا ترجيح ندهيد.زيرا تصاوير آنها پس  از مدت كوتاهي دچار افت مي شوند و كم كم رو به سفيدي مي روند كه مشتري وفادار شما را از ليست مشتريانتان خارج كرده و او را مجبور به صرف هزينه و خريد مجدد دوربين مدار بسته خواهد كرد.

!!!!از دست دادن مشتري هاي وفادار يعني نابودي يك كسب و كار !!!!

يك مشتري راضي از خدمات شما ممكن است چند مشتري ديگر را با خود بياورد اما يك مشتري ناراضي چندين مشتري را از شما دور مي كند.مشتري شما سرمايه شماست پس با سرمايه خودتان برخورد ناصحيح و نادرست انجام ندهيد.

!!! سرمايه شما جنس هاي موجود در انبار شما نيست بلكه سرمايه شما مشتريانتان هستند !!!

اگر شما هزاران كانتينر جنس در انبار خود داشته باشيد اما مشتري اي نداشته باشيد انگار هيچ چيز نداريد و بر عكس.از ديد برايان تريسي سياست فروش تنها يك چيز است و آن ها ارج نهادن به مشتري.هرگز اين تصور را نداشته باشيد كه مشتري متوجه خيلي از مسائل نخواهد شد.هر كس كه اين تصور را داشته باشد بدون شك انسان ناداني است.زيرا مشتري پس از مدتي خوب و بد را بطور كامل متوجه خواهد شد.

بعنوان مثال هارد ديسك مخصوص دوربين مدار بسته را بجاي هارد ديسك معمولي ترجيح دهيد.ممكن است رقم فاكتور شما افزايش داشته باشد اما در عوض كار صحيح و اصولي را انجام داده ايد

سود فروش منطقي:

بسياري از كساني كه بتازگي وارد صنف دوربين مدار بسته مي شوند قصد دارند تا راه صد ساله را در يك شب طي كنند و از اين رو سود فروش بالايي  براي محصولاتشان در نظر مي گيرند.در اين حالت ممكن است تا شما بتوانيد بصورت مقطعي مشترياني را براي خود جذب كنيد و به آنها كالاي خود را با قيمت بالا بفروشيد اما آيا براي طولاني مدت تفكر كرده ايد ؟

آيا قصد گسترش كسب و كار خود را نداريد ؟ هميشه به اين فكر كنيد كه مشتري شما دير يا زود متوجه قيمت واقعي محصولاتش خواهد شد و در صورت فروش با سود غير منطقي اعتباري براي شما نخواهد ماند.

هرگز اعتبار كاري خود را فداي هيچ چيز ديگر نكنيد.سود منطقي بگيريد و به آينده كار خود فكر كنيد و اين تصور را داشته باشيد كه پس از گذشت 3 الي 5 سال اگر شما كار خوب و كالاي با كيفيت را ارائه كنيد حتما خواهيد توانست مشتريان وفادار بسياري را براي خود جذب كنيد و ديگر نياز به تبليغات نيست و اين اطمينان را به شما مي دهم كه ممكن است ديگر وقت سرويس دهي به شمتريانتان را نداشته باشيد و ناچار باشيد كسب و كارتان را گسترش دهيد و اين مي تواند خبر خوبي براي شما و كسب و كارتان باشد/

تميز كاري:

در نصب دوربين مدار بسته اين نكته را در نظر بگيريد كه چنانچه شما سيم هاي دوربين مدار بسته را از هر مسيري عبور دهيد در نهايت خواهيد توانست تصوير دوربين را مشاهده كنيد .آيا فقط هدف شما روشن كردن دوربين است ؟

هدف خود را روي شيك ترين بستر سازي و كابل كشي بگذاريد.شايد وقت بيشتري از شما بگيرد اما در عوض مشتري شما را به وجد خواهد آورد و همين كار بهترين تبليغ براي شماست.كافيست در همين محلي كه كار شيك را تحويل مشتري خود داديد شماره تلفن خود را بعنوان مجري تخصصي دوربين مدار بسته درج كنيد و خواهيد ديد كه در كنار همين كار چندين پروژه ديگر به شما معرفي خواهد شد.

اگر داكت كشي مي كنيد مطابق مقالات قبلي سايت سعي كنيد اين كار را به بهترين و تميز ترين شكل ممكن انجام دهيد كه هرگز يك سانتي متر سيم شما بيرون نباشد.داكت ها را محكم كنيد تا از سقف و يا ديوار نيفتند و اعتبار كار شما را زير سوال نبرند.

اگر در محيط بيروني اقدام به نصب دوربين مدار بسته مي كنيد حتما از لوله هاي فلكسيبل و گلند هاي مخصوص آن استفاده كنيد و هرگز سوكت هاي دوربين را در ديد عموم قرار ندهيد.براي اين كار باكس هاي پلاستيكي نصب كنيد كه كار شما را شيك تر جلوه دهد.

اتصالات تصوير را به بهترين شكل ممكن پرس و يا لحيم كنيد تا دوربين هاي شما پس از مدتي دچار قطعي تصاوير نشوند.

منبع تغذيه مناسب و با كيفيت را انتخاب كنيد تا ضمن دريافت تصاوير صاف و بدون نويز ، عمر تجهيزات شما افزايش پيدا كند و دوربين و خود منبع آسيب نبيند.

!!!در كلام خلاصه به فرم بزن در رو كار نكنيد!!!

جانمايي صحيح و انتخاب دوربين و لنز مناسب:

براي محاسبه لنز دوربين مدار بسته مقالات و ويدئو هاي زيادي در سايت منتشر كرديم كه مي توانيد با مراجعه به آنها اصولي ترين روش هاي جانمايي دوربين مدار بسته را مطالعه كنيد.همچنين سعي كنيد بهترين لنز و محل نصب دوربين را انتخاب كنيد تا كادري كه مد نظر داريد بطور صحيح و تمام پوشش داده شود و هرگز نقطه ي كوري در كادر شما وجود نداشته باشد.اگر مي توانيد قبل از پيچ كردن دوربين توسط تستر دوربين مدار بسته كادر خود را مشاهده كنيد تا تصوير در خوري را تحويل مشتري خود دهيد.

خدمات پس از فروش:

هر زماني كه مشتري شما تماس گرفت براي او حاضر باشيد.خدمات پس از فروش نشاندهنده تعهد شما نسبت به مشتري است و شما را در ذهن او ماندگار خواهد كرد.در همين راستا هر يك از اشخاصي كه او را مي شناسند چنانچه در خصوص دوربين مدار بسته با او صحبت كنند قطعا شما را معرفي خواهد كرد اگر و تنها اگر از خدمات شما راضي باشد.

كار خود را آنقدر با اطمينان و اصولي انجام دهيد كه نياز به مراجعه چند باره به آن محل نباشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ دى ۱۳۹۵ساعت: ۰۶:۱۳:۰۶ توسط:سالار احمدي موضوع:

همه چيز درباره دوربين مداربسته

مدت زمان ظبط دوربين مدار بسته چقدر است و به چه عومالي بستگي دارد ؟ در واقع براي تعيين مدت زمان ظبط دوربين مدار بسته فاكتور هاي مهمي دخيل هستند كه در ادامه به بررسي برخي از آنها مي پردازيم.
يك دوربين مدار بسته بسته به نوع آن مي تواند بازه كيفيت تصاوير بسيار وسيعي را پشتيباني كند.به عنوان مثال دوربين هاي مدار بسته آنالوگ داراي كيفيت تصاوير پايين و دوربين مدار بسته ahd ، بسته به نوع آن مي تواند از كيفيت معمولي تا نوع دو مگاپيكسل يا ۱۰۸۰p را پشتيباني كند.دوربين مدا بسته تحت شبكه نيز مي تواند تصاوير تا ۴k را پشتيباني كند.

پيرو سوالات مشتريان مبني بر خريد دوربين مدار بسته با ظبط صدا بر آن شديم تا اطلاعاتي را در اين خصوص در اختيارتان قرار دهيم.يك سيستم دوربين مدار بسته داراي قابليت ظبط همزمان صدا و تصوير بايد داراي يك يا چند ميكروفن و دستگاه DVRR داراي ورودي صدا باشد. البته اكثر dvr ها حد اقل يك ورودي صدا را دارند و بايد در منوي تنظيمات دستگاه مشخص كنيم كه مي خواهيم صداي ميكروفن دقيقا روي تصوير كدام دوربين ظبط شود.هنگام مشاهده تصاوير نيز تصاوير را همراه با پخش صدا نمايش دهد.
انواع ميكروفن وجود دارند كه مي توان آنها را به دستگاه ركوردر دوربين مدار بسته متصل نمود و اين ميكروفن ها مي توانند داراي برد زياد نيز باشند.بطوريكه تنها يك عدد از آنها براي شنود و ظبط صداي كل يك اتاق كافي باشد.

نحوه كاركرد دوربين مدار بسته آنلاين
و اما يك دوربين مدار بسته آنلاين توسط سرويس هاي DDnS و يا Cloud processing و ساير روش هاي انتقال اطلاعات در بستر وب در دسترس مي باشد.امروزه برخي نقاط دنيا داراي اين دوربين ها هستند كه تصوير آنها بصورت آنلاين و بدون كد گزاري در اختيار كاربران مي باشد و از آنها بعنوان دوربين هاي مدار بسته زنده دنيا ياد مي شود كه اگر به مقاله مورد نظر مراجعه كنيد لينك مشاهده تمام آنها را براي كاربران قرار داده ايم.
اين سيستم ها با انتشار تصاوير در محيط وب آنها را براي كاربران قرار مي دهند.در جمع بندي شناسايي دوربين آنلاين بايد خاطر نشان كرد كه نوع اين دوربين ها با دوربين هاي تحت شبكه معمولي يا همان دوربين ip تفاوتي ندارد و در اصل بستر انتقال تصوير در وب است كه آنها را بصورت آنلاين در آورده است.

-دوربين مدار بسته ahd كه جايگزين دوربين هاي آنالوگ گرديده و كيفيت تصاوير مناسب در كنار قيمت هاي معقول را به همراه دارد و امروزه پر فروش ترين نوع  دوربين هاي مدار بسته به شمار مي روند.

-دوربين مدار بسته HDCVI كه توسط كمپاني داهوا معرفي شده اند و كماكان رو به پيشرفت هستند و نسل سوم آنها داراي كيفيت تصاوير 4K مي باشد.تمام توليد كنندگان دوربين هاي HDCVII مانند مكسرون و زديكس و ... تحت ليسانس داهوا فعاليت مي نمايند.

-دوربين هاي HDTVI كه نام ديگر turbo HD هاي هايك ويژن مي باشد نوع ديگر دوربين هاي مدار بسته مي باشند كه اين نسل نيز رقابت شديدي با داهوا دارد و كمپاني هايك ويژن در حال فروش لايسنس توليد اين محصولات با نام برند هاي مختلف است.

-دوربين مدار بسته تحت شبكه يا دوربين ip نيز از مطرح ترين نسل دوربين هاي مدار بسته هستند كه پس از دوربين هاي مدار بسته آنالوگ اين نسل قدمت بيشتري به نسبت سايرين دارد و بدليل دارا بودن پهناي باند بالاي ارسال داده ، امروزه دوربين هايي با كيفيت تصوير 300 مگاپيكسل نيز توليد گرديده اند.

در مورد دوربين هاي مدار بسته ahd نكات بسيار مهمي وجود دارد كه در خريد آنها بايد اين نكات در نظر گرفته شوند.نخستين نكته اين است كه دوربين مدار بسته AHD مخصوص به هيچ برند و كارخانه خاص نمي باشد و در توليد و ساخت اين دوربين ها نوع و مدل حسگر تصوير ، نوع و سايز لنز دوربين مدار بسته ، نوع بدنه  دوربين و كيفيت آن و در نهايت برند سازنده چيپست دوربين بهمراه مدل چيپست مهم هستند.

با توجه به تنوع و گستردگي سنسور هاي تصوير در اين دوربين ها دقت داشته باشيد كه رنج قيمت خريد و فروش اين محصولات بسيار متنوع است.بعنوان مثال دوربين هاي AHD با سنسورهاي تصوير مورد استفاده در موبايل قيمت بسيار پاييني دارند و در نظر داشته باشيد كه استفاده از اين دوربين ها به هيچ وجه توصيه نمي گردد.زيرا داراي طول عمر بسيار پايين هستند كه استفاده از دوربين را به مدت زمان بسيار كمي محدود مي كند.

در مورد قيمت دوربين مدار بسته ahd دقت داشته باشيد كه بايد نوع سنسور تصوير را مهم ترين عامل براي خريد دوربين در نظر بگيريد.شايد اين سوال براي شما پيش بيايد كه مناسب ترين سنسور ها براي خريد دوربين كدام هستند.در زير سنسورهاي ضعيف و قوي دوربين هاي ahdd را براي شما به ترتيب قدرت اولويت بندي كرده ايم كه مي توانيد سنسور هاي ضعيف را در ابتداري ليست و از راست به چپ شناسايي كنيد:

-سنسور تصوير aptina كه اولين نسل از سنسور هاي دوربين ahd به شمار مي روند

مدل 0141 داراي كيفيت تصوير 1 مگاپيكسل حدود 1000 تي وي لاين 

مدل 0130 داراي كيفيت تصوير 1.3 مگاپيكسل
مدل 0230 داراي كيفيت تصوير 2 مگاپيكسل full hd

-سنسور تصوير سوني كه با كيفيت ترين نسل سنسور هاي تصوير دوربين مدار بسته به شمار مي روند

imx 225 با كيفيت تصوير 1.27 مگاپيكسل

 imx 238 با كيفيت تصوير 1.37 مگاپيكسل 

 imx 322 با كيفيت تصوير 1.3 و 2 مگاپيكسل

imx 323 با كيفيت تصوير 2 مگاپيكسل

-سنسورهاي تصوير omni vision كه ضعيف ترين و ارزانترين سنسورهاي تصوير دوربين هاي مدار بسته ahd به شمار ميروند كه استفاده از آنها زياد توصيه نمي گردد.زيرا دوام اين سنسورهاي تصوير در سطح پاييني قرار دارد و پس از مدتي دچار افت كيفيت تصوير خواهند شد.

 ov9712 با كيفيت تصوير 1 مگاپيكسل

ov 2710 با كيفيت تصوير دو مگاپيكسل

در مورد سنسور هاي Omni Vision لازم به ذكر است كه هزينه ساخت اين سنسور ها از ساير سنسور هاي ديگر بسيار پايين تر مي باشد.

براي خريد يك دوربين ahd مناسب و با كيفيت سنسوزهاي سوني توصيه مي گردند كه دوام بالايي دارند و افت كيفيت تصوير در اين دوربين ها به نسبت سايرين  بسيار كمتر ميباشد.

مطرح ترين برندهاي فعال در حوزه دوربين مدار بسته بترتيب هانيول ، هايك ويژن و بوش هستند كه البته در كشور ما برندهاي هايك ويژن و داهوا سهم فروش بالايي دارند و برندهاي هانيول و بوش كم ياب تر هستند.

در سايت ايليا ديتا ليست قيمت دوربين مدار بسته به همراه ارائه دهندگان خدمات نصب دوربين مدار بسته گرد آوري شده است.شما با مراجعه به اين سايت مي  توانيد ارائه دندگان خدمات را بهتر بشناسيد و محصولات متنوع و خدمات آنها را بهتر مقايسه كنيد.

محصولاتي كه در اين سايت وجود دارند بشرح ذيل مي باشند:

1- انواع دوربين هاي كابلي و دوربين مداربسته وايرلس

2-انواع متعلقات دوربين از قبيل كابل منبع تغذيه و...

3- تجهيزات جانبي انواع دوربين مدار بسته بيسيم و با سيمبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ آذر ۱۳۹۵ساعت: ۰۷:۲۱:۵۴ توسط:سالار احمدي موضوع: